.
                        
منوی اصلی
درباره ما
     تاریخچه
     اهداف
     موسسین
     شرایط عضویت در سازمان
     ساختار کنونی سازمان
اخبار داخلی سازمان

     آرشیو اخبار
     تازه ترین ها
ارتباط با ما

همکاری با ما

    اعلام آمادگی برای همکاری
contact us
Address: No.10 -Zartoshtian Alley - Mirza Kouchakkhan St. - Jomhouri St. Tehran - Iran
Tel:0098-21-66706419 
Fax :0098-21-66721499
e-mail: sazeman_zanan_zo_ir@yahoo.com
   
   
 
گردهمایی شاد
نگارش یافته توسط admin  
شنبه، 23 ارديبهشت ماه ، 1391


سازمان زنان زرتشتی تهران در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۱ گردهمایی شادی را ویژه همکیشان ۱۴ سال به بالا  در تالار خسروی برگزار می نماید. لطفا جهت تهیه بلیط و اطلاعات بیشتر با دفتر این سازمان تماس حاصل فرمایید.
شنبه، 23 ارديبهشت ماه ، 1391 نظرات
ادامه مطلب
 
گفته ها و نکته ها
نگارش یافته توسط admin  
يكشنبه، 10 ارديبهشت ماه ، 1391
    حکایت اینگونه آغاز میشود که دو دوست قدیمی در حال عبور از بیابانی بودند. در حین سفر این دو سر موضوع کوچکی بحث میکنند و کار به جایی میرسد که یکی کنترل خشم خودش را از دست میدهد و سیلی محکمی به صورت دیگری میزند. دوست دوم که از شدت ضربه و درد سیلی شوکه شده بود بدون اینکه حرفی بزند روی شنهای بیابان نوشت:" امروز بهترین دوست زندگیم سیلی محکمی به صورتم زد."آنها به راه خود ادامه دادند تا اینکه به درياچه ای رسیدند. تصمیم گرفتند در آب کمی شنا کنند تا هم از حرارت و گرمای کویر خلاص شوند و هم اتفاق پیش آمده را فراموش کنند. همچنانکه مشغول شنا بودند ناگهان همان دوستی که سیلی خورده بود حس کرد گرفتار باتلاق شده و گل و لای وی را به سمت پایین میکشد. شروع به داد و فریاد کرد و خلاصه دوستش وی را با هزار زحمت از آن مخمصه نجات داد. مرد که خود را از مرگ حتمی نجاتیافته دید، فوری مشغول شد و روی سنگ کنار آب به زحمت حک کرد:" امروز بهترین دوست زندگیم مرا از مرگ قطعی نجات داد. " دوستی که او را نجات داده بود وقتی حرارت و تلاش وی را برای حک کردن این مطلب دید با شگفتی پرسید:" وقتی به تو سیلی زدم روی شن نوشتی و حال که تو را نجات دادم روی سنگ حک میکنی؟"مرد پاسخ داد:
    " وقتی دوستی تو را آزار میدهد آن را روی شن بنویس تا با وزش نسیم بخشش و عفو آرام و آهسته از قلبت پاک شود. ولی وقتی کسی در حق تو کار خوبی انجام داد، باید آنرا در سنگ حک کنی تا هیچ چیز قادر به محو کردن آن نباشد و همیشه خود را مدیون لطف وی بدانی."
    " یاد بگیریم آسیبها و رنجشها را در شن بنویسیم تا فراموش شود و خوبی و لطف دیگران را در سنگ حک کنیم تا هیچ گاه فراموش نشود.
    ما آمده ایم تا با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم نه به هر قیمتی زندگی کنیم!
يكشنبه، 10 ارديبهشت ماه ، 1391 نظرات
ادامه مطلب
 
روز معلم
نگارش یافته توسط admin  
يكشنبه، 10 ارديبهشت ماه ، 1391

سازمان زنان زرتشتی تهران ضمن خجسته باد روز معلم به آگاهی فرهنگیان گرامی میرساند برای جلوگیری از تداخل برنامه بزرگداشت روز معلم بوسیله این سازمان با دیگر نهاد زرتشتی از برگزاری این مراسم معذوریم.
يكشنبه، 10 ارديبهشت ماه ، 1391 نظرات
ادامه مطلب
 
گپی با دوستان
نگارش یافته توسط admin  
يكشنبه، 10 ارديبهشت ماه ، 1391
خانم مهرانگیز شهزادی در روز دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ سخنگوی نخستين نشست سازمان زنان زرتشتی در سال جدید بود.
خانم شهزادی سخنان خود را با بيان پايه‌هاي دین آغاز کرد و سپس به سنت‌ها پرداخت. به گفته وي،  آداب و رسوم به کارهایی که فرد در طول عمر خود انجام می دهد یا پس از تولد یا مرگش دیگران به يادش انجام می‌دهند گفته می شود.
دختر روانشاد موبد رستم شهزادي افزود به مجموعه آداب و رسوم فرهنگ گفته می‌شود و هر فرد دو فرهنگ دارد که این دو فرهنگ دینی و ملی است. فرهنگ دینی به کارهایی که از دین برمی‌خیزد گفته می‌شود و فرهنگ ملی کارهایی است که افراد یک ملت انجام می‌دهند.
وی همچنین درباره چهار کار ارزشمندي که اشوزرتشت انجام داد سخن گفت که این چهار کار عبارتند از نگاه داشتن آداب و رسوم خوب پیشینیان مانند نوروز و از بین بردن آداب و رسوم نادرست مانند قربانی کردن و سحر و جادو- اصلاح آداب و رسوم رایج میان مردم و احترام به چهار اخشیج و آزادی فکر در انتخاب دین و همسر و....
پس از زرتشت انجمن موبدان قوانین را اصلاح و به روز رسانی می‌کند که یکی از این کارها انتخاب موبدان از میان بهدینان به جای موبد زادگان و انتخاب موبدان زن است.
برخي آداب و رسوم نیز خود با مرور زمان گرگون می شوند مانند لباس عروس که از سبز به سفید تبدیل شده است.
خانم شهزادی از مراسم درگذشتگان سخن گفت که پرسه همگانی بعد از سی روزه شخص درگذشته بایسته است و فرزندان موظف به اجرای سال پدر و مادر خود تا سی سال هستند و نوه ی شخص درگذشته هیچ وظیفه ای ندارد. وي به باشندگان پيشنهاد داد در کارهاي نيك پیش گام باشید و نخستين كسي باشید که کار درست را انجام می‌دهید. براي نمونه هزینه تاج گل را به کار خیر بدهید. يا اينكه در همايش‌هاي آييني رنگ‌هاي روشن بپوشيم و از پوشيدن رنگ سياه خودداري كنيم.
در پایان این جلسه خانم خرمن یزشنی شعری که سروده بودند را دکلمه کردند و از باشندگان با چای و شیرینی پذیرایی شد.
لازم به ذکر است سازمان زنان زرتشتی دوشنبه اول هر ماه نشستی را برگزار می نماید که شرکت در آن برای همه همکیشان آزاد است.
يكشنبه، 10 ارديبهشت ماه ، 1391 نظرات
ادامه مطلب
 
سخنرانی دوشنبه اول ماه
نگارش یافته توسط admin  
پنجشنبه، 24 فروردين ماه ، 1391

 سازمان زنان زرتشتی برگزار می نمايد :

سخنرانی دوشنبه اول ماه توسط سرکار خانم مهرانگيز شهزادی ( باستانی )

موضوع : گپی با دوستان

دوشنبه ۴ / ۲ / ۱۳۹۱ از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ در سالن لعل نوذر جمشيديان

شرکت برای عموم همکيشان ( خانمها و آقايان ) آزاد و رايگان می باشد
پنجشنبه، 24 فروردين ماه ، 1391 نظرات
ادامه مطلب
 
 
با  عضو شدن در این تارنما  از خبرهای این سازمان به صورت خبرنامه الکترونیکی مطلع  می شوید
آمار کاربران
نظرسنجی
نظر شما درباره سایت

خیلی عالیه
میتونه بهتر باشه
جای کار داره
بهترین سایته
نظری ندارم!نتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 1018
نظرات : 2